Przygotowanie powierzchni:

   - technologie

   - maszyny i urządzenia

   - preparaty myjące

 

Wstęp

 

 

Myjnie ultradźwiękowe

 

 

Myjnie na węglowodory

 

 

Dezintegratory i atomizery ultradźwiękowe

 

 

Obróbka wibrościerna

 

 

Myjnie natryskowe

 

 

Urządzenia do śrutowania i piaskowania

 

 

Formularz zapytania

 

 

NOWOŚCI !!!

 
 

 

 

Mycie ultradźwiękowe

 

Wykorzystanie ultradźwięków do mycia jest jedną z typowych dziedzin zastosowań laboratoryjnych i przemysłowych, w których korzysta się zarówno z ich działania chemicznego, jak i rozdrabniającego celem usunięcia niepożądanych substancji zanieczyszczających dany obiekt.

Urządzenie przeznaczone do mycia ultradźwiękami, zwane myjkami lub płuczkami ultradźwiękowym, są to określonej objętości zbiorniki (wanny), w których zamocowane są przetworniki ultradźwiękowe, promieniujące energią akustyczną do cieczy stanowiącej kąpiel dla mytego obiektu. Wspomniane przetworniki, obecnie najczęściej piezoceramiczne, zamieniają drgania elektryczne generatora na drgania mechaniczne.

Przeznaczony do mycia przedmiot zanurza się w kąpieli. Czynne działanie ultradźwięków powoduje zwiększoną penetrację cieczy w najdrobniejsze jego szczeliny i zagłębienia, a wzbudzony proces kawitacji sprzyja reakcjom sonochemicznym i erozji pęcherzyków kawitacyjnych, powodującym reagowanie z zanieczyszczeniami i ich usuwanie z zabrudzonych powierzchni.

Za pomocą myjek ultradźwiękowych usuwa się zanieczyszczenia, które nie poddają się zwyczajnemu myciu czy szorowaniu z powodów porów i przestrzeni trudno dostępnych. Dzięki swoim właściwościom, fale ultradźwiękowe przenikają wszędzie, usuwając zanieczyszczenia.

Niezależnie od tego, detale o skomplikowanych kształtach, mające miejsca trudno dostępne, wąskie szczeliny i otwory o małych średnicach itp., można dobrze oczyścić jedynie przy użyciu mycia ultradźwiękowego.

Jakość mycia ultradźwiękowego jest nieporównywalna z innymi sposobami mycia. Na przykład, przy zwykłym płukaniu detali na ich powierzchni pozostaje około 80% zanieczyszczeń, przy myciu przez zanurzenie około 65%, przy oczyszczaniu wibracyjnym około 55%, przy myciu ręcznym około 20%, przy myciu natryskowym wysokociśnieniowym około 18%, zaś przy prawidłowym prowadzeniu mycia ultradźwiękowego zaledwie 0,5%.

Skuteczność mycia ultradźwiękowego zależy nie tylko od natężenia, ale również od częstotliwości. Do usuwania mikroskopijnych zanieczyszczeń zwykle stosuje się częstotliwość w zakresie 20-50 kHz.

 

powrót

 

 

BAS Sobota Bartłomiej

02-798 Warszawa

ul. Mielczarskiego 10 lok9

NIP - 951-122-93-23

MultiBank 

34114020170000410203214764

e-mail: bas@bas.biz.pl

strona:  www.bas.biz.pl

tel. (0-22) 648 35 15  

tel./fax (0-22) 446 31 21  

tel.kom. 0 605 655 402